libvirt - en to el translation catalogue (198 entries)

en: Bridge generation exceeded max id %d
el: η δημιουργία της γέφυρας δικτύωσης υπερέβει το μέγιστο id %d

en: Cannot parse <source> 'port' attribute with socket interface
el: Αδυναμία ερμηνείας ιδιότητας <source>'port' για την διεπαφή σύνδεσης (socket interface)

en: Failed to fork as daemon: %s
el: Αποτυχία fork ως δαίμονα: %s

en: Failed to generate UUID
el: αποτυχία δημιουργίας του UUID

en: Failed to lookup policy kit caller: %s
el: Αποτυχία αναζήτησης policy kit caller: %s

en: Failed to open dir '%s'
el: αποτυχία κατά το άνοιγμα του καταλόγου '%s'

en: Failed to parse mode '%s'
el: Αδυναμία επεξεργασίας της κατάστασης '%s'

en: Failed to register shutdown timeout
el: Αδυναμία καταχώρησης διαστήματος αναμονής τερματισμού

en: Invalid bus type '%s' for disk
el: Απαράδεκτος τύπος διαύλου για το δίσκο '%s'

en: Invalid bus type '%s' for floppy disk
el: Απαράδεκτος τύπος διαύλου '%s' για τη μονάδα δισκέτας

en: Invalid floppy device name: %s
el: Απαράδεκτη ονομασία μονάδας εύκαμπτης δισκέτας: %s

en: Invalid harddisk device name: %s
el: Απαράδεκτη ονομασία μονάδας σκληρού δίσκου: %s

en: Invalid ip address prefix value
el: απαράδεκτο πρόθεμα διεύθυνσης IP

en: Missing source host attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαίος εξυπηρετητής (source host ) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Missing source path attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαία διαδρομή (source path) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Missing source service attribute for char device
el: Ελλιπής τιμή για την ιδιότητα πηγαία υπηρεσία (source service ) για τη συσκευή χαρακτήρων (char device)

en: Model name contains invalid characters
el: Το όνομα του μοντέλου περιέχει εσφαλμένους χαρακτήρες

en: Network config filename '%s' does not match network name '%s'
el: το όνομα του αρχείου ρυθμίσεων του δικτύου '%s' δεν ταιριάζει με το όνομα του δικτύου '%s'

en: No <source> 'address' attribute specified with socket interface
el: Δεν καθορίσθηκε η τιμή της ιδιότητας <source>'address' για την διεπαφή σύνδεσης (socket interface)

en: No <source> 'bridge' attribute specified with <interface type='bridge'/>
el: Δεν καθορίσθηκε η τιμή της ιδιότητας πηγή <source> 'bridge' με την καταχώρηση <interface type='bridge'/>

en: No <source> 'name' attribute specified with <interface type='internal'/>
el: Δεν καθορίσθηκε η τιμή  της ιδιότητας <source>'name' για την καταχώρηση <interface type='internal' />

en: No <source> 'network' attribute specified with <interface type='network'/>
el: Δεν καθορίσθηκε η τιμή της ιδιότητας  πηγαίο δίκτυο  <source> 'network'   με την καταχώρηση <interface type='network' />

en: No <source> 'port' attribute specified with socket interface
el: Δεν καθορίσθηκε τιμή στην ιδιότητα πηγή θύρας <source> 'port' για την διεπαφή σύνδεσης (socket interface)

en: Path %s too long for unix socket
el: Η διαδρομή %s είναι πολύ μεγάλη για τις υποδοχές (socket) unix

en: Policy kit failed to check authorization %d %s
el: Το Policy kit απέτυχε να επαληθεύσει τη δικαιοδοσία %d %s

en: Unable to parse devaddr parameter '%s'
el: Αδυναμία ερμηνείας παραμέτρων devaddr '%s'

en: Unknown protocol '%s'
el: Άγνωστο πρωτόκολλο '%s'

en: Unknown source mode '%s'
el: άγνωστος ρυθμός πηγής (source mode) '%s'

en: authentication required
el: απαιτείται ταυτοποίηση χρήστη

en: bond arp monitoring has no target
el: ο δεσμός παρακολούθησης arp δεν έχει ορισμένο στόχο

en: bond has no interfaces
el: ο δεσμός (bond) δεν έχει συνδεδεμένο προσαρμογέα (interface)

en: bond interface arpmon interval missing or invalid
el: η τιμή της ιδιότητας interval για το δεσμό προσαρμογέα arpmon είναι μη αποδεκτή ή λείπει

en: bond interface arpmon target missing
el: η τιμή της ιδιότητας target λείπει από τον ορισμό του δεσμού προσαρμογέα arpmon

en: bond interface miimon downdelay invalid
el: η τιμή <downdelay> για το δεσμό προσαρμογέα miimon είναι μη αποδεκτή

en: bond interface miimon freq missing or invalid
el: ο δεσμός προσαρμογέα miimon freq είτε δεν έχει ορισθεί ή η τιμή είναι απαράδεκτη

en: bond interface miimon updelay invalid
el: η τιμή updelay για το δεσμό προσαρμογέα miimon είναι μη αποδεκτή

en: bond interface misses the bond element
el: δεν έχει ορισθεί η ιδιότητα bond για το δεσμό προσαρμογέα (bonding interface)

en: bridge interface misses the bridge element
el: ο προσαρμογέας δικτυακής γεφύρωσης (bridge) δεν έχει ορισμένο το αντικείμενο bridge

en: bridge interface stp should be on or off got %s
el: ο προσαρμογέας γεφύρωσης stp θα πρέπει να βρίσκεται στην κατάσταση 'on'  ή 'off' τώρα βρίσκεται στην '%s'

en: bridge name '%s' already in use.
el: το όνομα της δικτυακής γέφυρας '%s' χρησιμοποιείται ήδη

en: cannot create config directory '%s'
el: αδυναμία δημιουργίας καταλόγου ρυθμίσεων '%s'

en: cannot determine default video type
el: αδυναμία προσδιορισμού του προεπιλεγμένου τύπου για την συσκευή βίντεο

en: cannot get peer socket identity
el: αδυναμία παραλαβής ταυτότητας πόρτας

en: cannot initialize condition variable
el: αδύνατη η αρχικοποίηση υπο συνθήκη μεταβλητής (condition variable)

en: cannot initialize mutex
el: αδύνατη η αρχικοποίηση του mutex

en: cannot list SASL mechanisms %d (%s)
el: αδυναμία απαρίθμησης μηχανισμών SASL %d (%s)

en: cannot parse bus %s
el: αδυναμία ερμηνείας διαύλου %s

en: cannot parse device %s
el: αδυναμία ερμηνείας της συσκευής %s

en: cannot parse product %s
el: αδυναμία ερμηνείας προϊόντος %s

en: cannot parse rdp port %s
el: αδυναμία ερμηνείας της πόρτας σύνδεσης rdp %s

en: cannot parse vendor id %s
el: αδυναμία ερμηνείας του αναγνωριστικού του κατασκευαστή (vendor id) %s

en: cannot parse video heads '%s'
el: αδυναμία ερμηνείας των κεφαλών βίντεο (video heads) '%s'

en: cannot parse video ram '%s'
el: αδυναμία ερμηνείας μνήμης βίντεο (video ram) '%s'

en: cannot parse vnc port %s
el: αδυναμία ερμηνείας πόρτας σύνδεσης vnc %s

en: cannot query SASL ssf on connection %d (%s)
el: αδυναμία ανάκτησης SASL ssf για την σύνδεση %d (%s)

en: cannot query SASL username on connection %d (%s)
el: αδυναμία ανάκτησης ονόματος χρήστη από το SASL για τη σύνδεση %d (%s)

en: cannot remove config %s
el: αδυναμία διαγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%s'

en: cannot remove config file '%s'
el: αδυναμία διαγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%s'

en: cannot write config file '%s'
el: αδυναμία εγγραφής του αρχείου ρυθμίσεων '%s'

en: client tried invalid PolicyKit init request
el: ο πελάτης επεχείρησε μη υποστηριζόμενη κλήση αρχικοποίησης PolicyKit

en: client tried invalid SASL init request
el: ο πελάτης δοκίμασε μη αποδεκτό αίτημα αρχικοποίησης SASL

en: client tried invalid SASL start request
el: ο πελάτης δοκίμασε εσφαλμένη αίτηση εκκίνησης SASL

en: client tried unsupported PolicyKit init request
el: ο πελάτης δοκίμασε αίτηση για μη υποστηριζόμενη αρχικοποίηση

en: connection already open
el: η σύνδεση είναι ήδη ανοικτή

en: connection not open
el: η σύνδεση δεν είναι ανοικτή

en: failed to allocate memory for %s config list
el: αδυναμία δέσμευσης μνήμης για τη %s λίστα config

en: failed to allocate memory for %s config list value
el: αδυναμία δέσμευσης μνήμης για την %s τιμή από τη λίστα config

en: failed to parse xml document
el: αδυναμία ερμηνείας του εγγράφου XML

en: interface has no name
el: η διεπαφή/προσαρμογέας (interface) δεν έχει όνομα

en: interface has unsupported type '%s'
el: ο προσαρμογέας έχει μη υποστηριζόμενο τύπο '%s'

en: interface misses the type attribute
el: η ιδιότητα <type> δεν είναι ορισμένη για τον προσαρμογέα

en: interface mtu value is improper
el: η παράμετρος mtu της διεπαφής/προσαρμογέα (interface) δεν είναι σωστή

en: invalid SCSI LUN ID supplied for '%s'
el: εκχωρήθηκε μη αποδεκτή τιμή στην ιδιότητα SCSI LUN ID για το '%s'

en: invalid SCSI bus ID supplied for '%s'
el: η τιμή της παραμέτρου ID για το δίαυλο SCSI είναι μη αποδεκτή '%s'

en: invalid SCSI host ID supplied for '%s'
el: η τιμή της παραμέτρου ID που αποδόθηκε στον υποδοχέα SCSI '%s' είναι μη αποδεκτή

en: invalid SCSI target ID supplied for '%s'
el: μη αποδεκτή τιμή SCSI ID στόχου για το '%s'

en: invalid USB bus number supplied for '%s'
el: μη αποδεκτή τιμή αριθμού διαύλου (bus number) USB για το '%s'

en: invalid USB device number supplied for '%s'
el: αποδόθηκε μη αποδεκτή τιμή στον αριθμό συσκευής USB στο '%s'

en: invalid USB interface class supplied for '%s'
el: μη αποδεκτή τιμή κλάσης προσαρμογέα USB '%s'

en: invalid USB interface number supplied for '%s'
el: μη αποδεκτή τιμή αριθμού προσαρμογέα USB για το '%s'

en: invalid USB interface protocol supplied for '%s'
el: μη αποδεκτό πρωτόκολλο για το προσαρμογέα USB '%s'

en: invalid USB interface subclass supplied for '%s'
el: μη αποδεκτή υποκλάση για το προσαρμογέα USB '%s'

en: invalid domain state '%s'
el: απαράδεκτη κατάσταση τομέα (domain state) '%s'

en: invalid domain type %s
el: απαράδεκτος τύπος τομέα (domain) '%s'

en: invalid network type supplied for '%s'
el: αποδόθηκε μη αποδεκτή τιμή στη παράμετρο τύπος δικτύου του '%s'

en: invalid pid
el: απαράδεκτη pid

en: invalid removable media size supplied for '%s'
el: μη αποδεκτό μέγεθος αφαιρούμενου αποθηκευτικού μέσου για τη συσκευή '%s'

en: invalid security type
el: μη έγκυρος τύπος ασφαλείας

en: invalid size supplied for '%s'
el: μη αποδεκτό μέγεθος για το '%s'

en: malformed uuid element
el: αντικείμενο uuid δεν έχει την αναμενόμενη μορφή

en: missing SCSI host capability type for '%s'
el: δεν ορίσθηκε τιμή για τον τύπο δυνατοτήτων του υποδοχέα SCSI '%s'

en: missing boot device
el: δεν βρέθηκε η συσκευή εκκίνησης του λειτουργικού

en: missing domain state
el: δεν ορίζεται η κατάσταση του τομέα (domain state)

en: missing domain type attribute
el: δεν καθορίσθηκε η ιδιότητα τύπος τομέα

en: missing graphics device type
el: μη προσδιορισμένος τύπος μονάδας γραφικών

en: missing input device type
el: δεν προσδιορίζεται ο τύπος της συσκευής εισόδου

en: missing product
el: δεν δόθηκε τιμή στην παράμετρο προϊόν (product)

en: missing root element
el: λείπει το ριζικό αντικείμενο (root element)

en: missing storage capability type for '%s'
el: δεν προσδιορίσθηκε ο τύπος της αποθηκευτικής ικανότητας για το '%s'

en: missing vendor
el: δεν δόθηκε τιμή στην παράμετρο κατασκευαστής (vendor)

en: missing video model and cannot determine default
el: ελλιπές μοντέλο βίντεο και αδύνατο να προσδιοριθεί το εξ ορισμού μοντέλο επίσης

en: negotiated SSF %d was not strong enough
el: το αιτούμενο SSf %d δεν είναι αρκετά ασφαλές

en: no OS type
el: δεν δηλώθηκε ο τύπος του λειτουργικού συστήματος

en: no SCSI LUN ID supplied for '%s'
el: δεν έχει αποδοθεί τιμή στην παράμετρο SCSI LUN ID για τη συσκευή '%s'

en: no SCSI bus ID supplied for '%s'
el: δεν έχει αποδοθεί η τιμή στο ID του διαύλου SCSI '%s'

en: no SCSI host ID supplied for '%s'
el: δεν ορίσθηκε της παραμέτρου ID του υποδοχέα SCSI για το '%s'

en: no SCSI target ID supplied for '%s'
el: δεν έχει αποδοθεί τιμή στην ιδιότητα SCSI target ID για το '%s'

en: no USB bus number supplied for '%s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στον αριθμό διαύλου (bus number) USB '%s'

en: no USB device number supplied for '%s'
el: δεν έχει ορισθεί τιμή για τον αριθμό συσκευής (device number) USB για το '%s'

en: no USB interface class supplied for '%s'
el: δεν ορίσθηκε κλάση προσαρμογέα USB για το '%s'

en: no USB interface number supplied for '%s'
el: δεν έχει ορισθεί η τιμή του αριθμού προσαρμογέα USB για το '%s'

en: no USB interface protocol supplied for '%s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στο πρωτόκολλο του προσαρμογέα USB '%s'

en: no USB interface subclass supplied for '%s'
el: δεν αποδόθηκε τιμή στην υποκλάση του προσαρμογέα USB '%s'

en: no USB vendor ID supplied for '%s'
el: δεν έχει ορισθεί τιμή για το ID παραγωγού (vendor) USB για το '%s'

en: no block device path supplied for '%s'
el: δεν προσδιορίσθηκε διαδρομή για την συσκευή αποθήκευσης '%s'

en: no client username was found
el: δεν βρέθηκε όνομα χρήστη

en: no domain config
el: δεν βρέθηκαν οι παράμετροι αρχικοποίησης (config) του τομέα (domain)

en: no emulator for domain %s os type %s on architecture %s
el: η εξομοίωση του %s για το λειτουργικό %s και την αρχιτεκτονική %s δεν υποστηρίζεται

en: no monitor path
el: δεν προσδιορίζεται η διαδρομή για το monitor

en: no network interface supplied for '%s'
el: δεν προσδιορίσθηκε ο προσαρμογέας δικτύου για το '%s'

en: no removable media size supplied for '%s'
el: δεν προσδιορίσθηκε το μέγεθος του αφιαρούμενου αποθηκευτικού μέσου '%s'

en: no size supplied for '%s'
el: δεν ορίσθηκε μέγεθος για το '%s'

en: no supported architecture for os type '%s'
el: δεν υπάρχει υποστηριζόμενη αρχιτεκτονική για λειτουργικά με τύπο '%s'

en: nparams too large
el: η nparams είναι πολύ μεγάλη

en: protocol misses the family attribute
el: δεν καθορίζεται η ιδιότητα <οικογένεια> για το πρωτόκολλο

en: ps2 bus does not support %s input device
el: ο δίαυλος τύπου ps2 δεν υποστηρίζει την συσκευή εισόδου %s

en: sasl start reply data too long %d
el: το sasl απήντησε ότι τα δεδομένα έχουν πολύ μεγάλο μήκος %d

en: sasl step reply data too long %d
el: το βήμα SASL αναφέρει ότι τα δεδομένα είναι πολλά %d

en: security imagelabel is missing
el: λείπει η εικόνα ετικέτα ασφαλείας

en: security label is missing
el: λείπει η ετικέτα ασφαλείας

en: size > maximum buffer size
el: μέγεθος > μέγιστου μήκους προσωρινής μνήμης

en: stream aborted at client request
el: η ροή διεκόπη μετά από αίτημα του πελάτη

en: stream aborted with unexpected status %d
el: η ροή διεκόπη λόγω απρόσμενης κατάστασης %d

en: stream had I/O failure
el: η ροή παρουσίασε σφάλμα εισόδου/εξόδου

en: stream had unexpected termination
el: η ροή διεκόπη απρόσμενα

en: topology cpuset syntax error
el: συντακτικό λάθος στην τοπολογία επεξεργαστών (cpuset topology)

en: unexpected boot device type %d
el: απροσδόκητος τύπος συσκευής εκκίνησης λειτουργικού %d

en: unexpected char type %d
el: απροσδόκητος τύπος χαρακτήρα %d

en: unexpected disk bus %d
el: απρόσμενος τύπος διαύλου δίσκου %d

en: unexpected disk cache mode %d
el: απροσδόκητη κατάσταση λανθάνουσας μνήμης δίσκου %d

en: unexpected disk device %d
el: απρόσμενος τύπος συσκευής δίσκου %d

en: unexpected disk type %d
el: απρόσμενος τύπος δίσκου %d

en: unexpected domain %s already exists
el: ο τομέας %s υπάρχει ήδη

en: unexpected domain type %d
el: απρόσμενος τύπος τομέα %d

en: unexpected feature %d
el: απροσδόκητη λειτουργία %d

en: unexpected feature %s
el: απροσδόκητη λειτουργία %s

en: unexpected filesystem type %d
el: απροσδόκητος τύπος συστήματος αρχείων %d

en: unexpected hostdev mode %d
el: απροσδόκητη κατάσταση συσκευής υποδοχής (hostdev) %d

en: unexpected hostdev type %d
el: απροσδόκητος τύπος συσκευής υποδοχής (hostdev) %d

en: unexpected input bus type %d
el: απροσδόκητος τύπος διαύλου εισόδου %d

en: unexpected input type %d
el: απροσδόκητος τύπος εισόδου %d

en: unexpected interface type %d
el: απροσδόκητος τύπος προσαρμογέα %d

en: unexpected net type %d
el: απροσδόκητος τύπος δικτύου %d

en: unexpected sound model %d
el: απροσδόκητο μοντέλο ήχου %d

en: unexpected video model %d
el: απροσδόκητη κατάσταση βίντεο %d

en: unknown SCSI host capability type '%s' for '%s'
el: άγνωστος τύπος δυνατοτήτων '%s' για τον υποδοχέα SCSI '%s'

en: unknown arp bonding validate %s
el: άγνωστη επαλήθευση δεσμού (bonding) arp %s

en: unknown bonding mode %s
el: άγνωστος ρυθμός δεσμών (bonding mode) %s

en: unknown boot device '%s'
el: άγνωστη συσκευή εκκίνησης λειτουργικού '%s'

en: unknown device type
el: άγνωστος τύπος συσκευής

en: unknown dhcp peerdns value %s
el: άγνωστη τιμή dhcp peerdns %s

en: unknown disk bus type '%s'
el: άγνωστος τύπος διαύλου δίσκου '%s'

en: unknown disk cache mode '%s'
el: άγνωστη κατάσταση λανθάνουσας μνήμης δίσκου '%s'

en: unknown disk device '%s'
el: άγνωστη συσκευή δίσκου '%s'

en: unknown disk type '%s'
el: άγνωστος τύπος δίσκου '%s'

en: unknown filesystem type '%s'
el: άγνωστο σύστημα αρχείων '%s'

en: unknown forwarding type '%s'
el: άγνωστος τύπος προώθησης '%s'

en: unknown fullscreen value '%s'
el: άγνωστη τιμή πλήρους οθόνης '%s'

en: unknown graphics device type '%s'
el: άγνωστος τύπος μονάδας γραφικών '%s'

en: unknown hostdev mode '%s'
el: άγνωστη λειτουργία hostdev '%s'

en: unknown input bus type '%s'
el: άγνωστος τύπος διαύλου εισόδου '%s'

en: unknown input device type '%s'
el: άγνωστος τύπος συσκευής εισόδου '%s'

en: unknown interface startmode %s
el: άγνωστη κατάσταση εκκίνησης διεπαφής/προσαρμογέα (start mode) '%s'

en: unknown interface type %s
el: άγνωστος τύπος προσαρμογέα %s

en: unknown interface type '%s'
el: Άγνωστος τύπος διεπαφής '%s'

en: unknown mii bonding carrier %s
el: άγνωστος φορέας δεσμού (bonding carrirer) mii %s

en: unknown pci source type '%s'
el: άγνωστος πηγαίος τύπος pci (source type) '%s'

en: unknown procedure: %d
el: άγνωστη συνάρτηση: %d

en: unknown sound model '%s'
el: άγνωστο μοντέλου ήχου '%s'

en: unknown storage capability type '%s' for '%s'
el: άγνωστος τύπος ικανότητας αποθήκευσης '%s' για τη συσκευή '%s'

en: unknown usb source type '%s'
el: άγνωστος τύπος πηγής usb '%s'

en: unknown video model '%s'
el: άγνωστο μοντέλο βίντεο '%s'

en: unknown virt type
el: άγνωστος εικονικός τύπος (virt)

en: unsupported input bus %s
el: μη υποστηριζόμενος δίαυλος εισόδου '%s'

en: unsupported monitor type '%s'
el: μη υποστηριζόμενος τύπος monitor '%s'

en: unsupported protocol family '%s'
el: μη υποστηριζόμενη οικογένεια πρωτοκόλλου '%s'

en: usb address needs bus id
el: η διεύθυνση του usb απαιτεί την ύπαρξη αναγνωριστικού διαύλου (bus id)

en: usb address needs device id
el: η διεύθυνση του usb απαιτεί την ύπαρξη του αναγνωριστικού συσκευής (device id)

en: usb product needs id
el: η συσκευή usb απαιτείται να έχει αναγνωριστικό (id)

en: usb vendor needs id
el: ο κατασκευαστής usb απαιτείται να έχει αναγωριστικό (vendor id)

en: vendor cannot be 0.
el: ο κατασκευαστής δεν μπορεί να πάρει την τιμή 0

en: version mismatch (actual %x, expected %x)
el: πρόβλημα έκδοσης (τρέχουσα %x, αναμενόμενη %x)

en: virInterfaceDefFormat unknown startmode
el: virInterfaceDefFormat άγνωστη κατάσταση εκκίνησης (startmode)

en: vlan interface misses name attribute
el: η ιδιότητα <name> δεν είναι ορισμένη για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan interface misses the tag attribute
el: η ιδιότητα tag δεν έχει ορισθεί για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan interface misses the vlan element
el: δεν έχει ορισθεί η ιδιότητα vlan για τον προσαρμογέα vlan

en: vlan misses the tag name
el: το εικονικό δίκτυο vlan δεν έχει ορισμένη τιμή για το tag name

en: xen bus does not support %s input device
el: ο δίαυλος xen δεν υποστηρίζει την %s μονάδα εισόδου
