libvirt 4.1.0 - en to ca translation catalogue (427 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
ca: 
      (especifiqueu --help <ordre> per als detalls quant a l'ordre)

en: 
      DESCRIPTION
ca: 
      DESCRIPCIÓ

en: 
      Default paths:
    
        Configuration file (unless overridden by -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/libvirtd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/libvirt-sock
    
        TLS:
          CA certificate:     $HOME/.pki/libvirt/cacert.pem
          Server certificate: $HOME/.pki/libvirt/servercert.pem
          Server private key: $HOME/.pki/libvirt/serverkey.pem
    
        PID file:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/libvirtd.pid
ca: 
      Camis per defecte:
    
        Fitxer de configuració (a menys que se sobreescrigui amb -f):
          $XDG_CONFIG_HOME/libvirt/libvirtd.conf
    
        Sockets:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/libvirt-sock
    
        TLS:
          Certificat de l'autoritat de certificació: $HOME/.pki/libvirt/cacert.pem
          Certificat del servidor: $HOME/.pki/libvirt/servercert.pem
          Clau privada del servidor: $HOME/.pki/libvirt/serverkey.pem
    
        Fitxer del PID:
          $XDG_RUNTIME_DIR/libvirt/libvirtd.pid

en: 
      OPTIONS
ca: 
      OPCIONS

en: 
      SYNOPSIS
ca: 
      SINOPSI

en: 
    (Time: %.3f ms)
ca: 
    (Temps: %.3f ms)

en:   NAME
ca:   NOM

en: %s: %d: failed to allocate %d bytes
ca: %s: %d: no s'ha pogut assignar %d bytes

en: %s: %d: failed to allocate %lu bytes
ca: %s: %d: no s'ha pogut assignar %lu bytes

en: %s: initialization failed
ca: %s: la inicialització ha fallat

en: (re)connect to hypervisor
ca: torna a connectar a l'hipervisor

en: --%s <number>
ca: --%s <número>

en: --%s <string>
ca: --%s <cadena>

en: Attach device from an XML <file>.
ca: Adjunta un dispositiu des d'un <fitxer> XML.

en: Attach new disk device.
ca: Adjunta un nou dispositiu de disc.

en: Attach new network interface.
ca: Adjunta una nova interfície de xarxa.

en: Autostart
ca: Autoinici

en: CPU Affinity:
ca: Afinitat de la CPU:

en: CPU frequency:
ca: Freqüència de CPU:

en: CPU model:
ca: Model de CPU:

en: CPU socket(s):
ca: Sòcols de CPU:

en: CPU time:
ca: Temps de CPU:

en: CPU(s):
ca: Quantitat de CPU:

en: Can't allocate memory
ca: No es pot assignar memòria

en: Can't create initial configuration
ca: No es pot crear la configuració inicial

en: Can't determine config path
ca: No es pot determinar el camí de configuració

en: Can't load config file: %s: %s
ca: No es pot carregar el fitxer de configuració: %s: %s

en: Can't read %s
ca: No es pot llegir %s

en: Cannot extract running %s hypervisor version
ca: No es pot extreure la versió de l'hipervisor %s en execució

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
ca: Canvia l'assignació de memòria actual en el domini convidat.

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
ca: Canvia el límit d'assignació màxima de memòria en el domini convidat.

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
ca: Configura un domini perquè s'iniciï automàticament en arrencar.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
ca: Configureu una xarxa perquè s'iniciï automàticament a l'arrencada.

en: Connect the virtual serial console for the guest
ca: Connecta a la consola sèrie virtual per al convidat

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
ca: Connecta a l'hipervisor local. És una ordre interna, després d'iniciar l'entorn d'ordres.

en: Core dump a domain.
ca: Bolca el nucli d'un domini.

en: Core(s) per socket:
ca: Nuclis per sòcol:

en: Could not set max-memory to %lu kilobytes: %s
ca: No s'ha pogut establir la memòria màxima a %lu kilobytes: %s

en: Could not set memory
ca: No s'ha pogut establir la memòria

en: Could not set memory to %lu kilobytes: %s
ca: No s'ha pogut establir la memòria a %lu kilobytes: %s

en: Could not set number of virtual CPUs to %d: %s
ca: No s'ha pogut establir el nombre de CPU virtuals a %d: %s

en: Create a domain.
ca: Crea un domini.

en: Create a network.
ca: Crea una xarxa.

en: Define a domain.
ca: Defineix un domini.

en: Detach device from an XML <file>
ca: desvincula un dispositiu d'un <fitxer> XML

en: Detach disk device.
ca: Desvincula un dispositiu de disc.

en: Detach network interface.
ca: Desvincula la interfície de xarxa.

en: Display the system version information.
ca: Mostra la informació de la versió del sistema.

en: Domain %s created from %s
ca: S'ha creat el domini %s des de %s

en: Domain %s defined from %s
ca: El domini %s s'ha definit des de %s

en: Domain %s destroyed
ca: S'ha destruït el domini %s

en: Domain %s has been undefined
ca: S'ha indefinit el domini %s

en: Domain %s is being rebooted
ca: S'està reiniciant el domini %s

en: Domain %s is being shutdown
ca: S'està apagant el domini %s

en: Domain %s marked as autostarted
ca: S'ha marcat el domini %s com a autoiniciat

en: Domain %s resumed
ca: S'ha recuperat el domini %s

en: Domain %s started
ca: S'ha iniciat el domini %s

en: Domain %s suspended
ca: S'ha suspès el domini %s

en: Domain %s unmarked as autostarted
ca: S'ha desmarcat el domini %s com a autoiniciat

en: Domain is already active
ca: El domini ja és actiu

en: Domain is already running
ca: El domini ja s'està executant

en: Domain not found
ca: No s'ha trobat el domini

en: Domain not found: %s
ca: No s'ha trobat el domini: %s

en: Domain restored from %s
ca: S'ha restaurat un domini des de %s

en: Failed to allocate memory
ca: No s'ha pogut assignar memòria

en: Failed to attach device from %s
ca: No s'ha pogut adjuntar el dispositiu des de %s

en: Failed to autostart VM '%s': %s
ca: No s'ha pogut iniciar automàticament la VM '%s': %s

en: Failed to core dump domain %s to %s
ca: No s'ha pogut bolcar el domini %s a %s

en: Failed to create XML
ca: No s'ha pogut crear l'XML

en: Failed to create domain from %s
ca: No s'ha pogut crear un domini des de %s

en: Failed to create network from %s
ca: No s'ha pogut crear la xarxa des de %s

en: Failed to define domain from %s
ca: No s'ha pogut definir el domini des de %s

en: Failed to define network from %s
ca: No s'ha pogut definir la xarxa des de %s

en: Failed to destroy domain %s
ca: No s'ha destruït el domini %s

en: Failed to destroy network %s
ca: No s'ha pogut destruir la xarxa %s

en: Failed to detach device from %s
ca: No s'ha pogut desvincular el dispositiu de %s

en: Failed to find the network
ca: No s'ha trobat la xarxa

en: Failed to find the network: %s
ca: No s'ha trobat la xarxa: %s

en: Failed to fork as daemon: %s
ca: No s'ha pogut bifurcar com a dimoni: %s

en: Failed to generate UUID
ca: no s'ha pogut obtenir un UUID de xarxa

en: Failed to get block stats %s %s
ca: No s'ha pogut obtenir les estadístiques dels blocs %s %s

en: Failed to get disk information
ca: No es pot obtenir informació de disc

en: Failed to get interface information
ca: No es pot obtenir informació de node

en: Failed to get interface stats %s %s
ca: no es pot obtenir les estadístiques de la interfície %s %s

en: Failed to list active domains
ca: No s'ha pogut llistar els dominis actius

en: Failed to list active networks
ca: No s'ha pogut llistar les xarxes actives

en: Failed to list inactive domains
ca: No s'ha pogut llistar els dominis inactius

en: Failed to list inactive networks
ca: No s'ha pogut llistar les xarxes inactives

en: Failed to mark domain %s as autostarted
ca: No s'ha pogut desar marcar el domini %s com a autoiniciat

en: Failed to parse mode '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar el mode '%s'

en: Failed to parse vzlist output
ca: No s'ha pogut analitzar la sortida de vzlist

en: Failed to reboot domain %s
ca: No s'ha pogut reiniciar el domini %s

en: Failed to restore domain from %s
ca: No s'ha pogut restaurar un domini des de %s

en: Failed to resume domain %s
ca: No s'ha pogut recuperar el domini %s

en: Failed to save domain %s to %s
ca: No s'ha pogut desar el domini %s a %s

en: Failed to set non-blocking file descriptor flag
ca: No s'ha pogut establir l'indicador de descriptor de fitxer no blocant

en: Failed to shutdown domain %s
ca: No s'ha pogut apagar el domini %s

en: Failed to start domain %s
ca: No s'ha pogut iniciar el domini %s

en: Failed to start network %s
ca: No s'ha pogut iniciar la xarxa %s

en: Failed to suspend domain %s
ca: No s'ha pogut suspendre el domini %s

en: Failed to undefine domain %s
ca: No s'ha definit el domini %s

en: Failed to undefine network %s
ca: No s'ha definit la xarxa %s

en: Failed to unmark domain %s as autostarted
ca: No s'ha pogut desmarcar el domini %s com a autoiniciat

en: GET operation failed
ca: ha fallat l'operació GET

en: GET operation failed: %s
ca: ha fallat l'operació GET: %s

en: GNUTLS call error
ca: error de crida del GNUTLS

en: Get network interface stats for a running domain.
ca: Obté les estadístiques d'una interfície de xarxa referits a un domini en execució.

en: Invalid bus type '%s' for floppy disk
ca: Tipus de bus '%s' no vàlid per al disquet

en: Invalid floppy device name: %s
ca: Nom del dispositiu de disquet invàlid: %s

en: Invalid harddisk device name: %s
ca: Nom del dispositiu de disc dur invàlid: %s

en: Max memory:
ca: Memòria màxima:

en: Memory size:
ca: Mida de memòria:

en: Migrate domain to another host.  Add --live for live migration.
ca: Migra els dominis a un altre amfitrió. Afegiu --live per a una migració activa.

en: Model name contains invalid characters
ca: El nom de model conté caràcters invàlids

en: NOTE
ca: NOTA

en: NUMA cell(s):
ca: Cel·les NUMA:

en: Name
ca: Nom

en: Name:
ca: Nom:

en: Network %s created from %s
ca: S'ha creat la xarxa %s des de %s

en: Network %s defined from %s
ca: S'ha definit la xarxa %s des de %s

en: Network %s destroyed
ca: S'ha destruït la xarxa %s

en: Network %s has been undefined
ca: S'ha indefinit la xarxa %s

en: Network %s marked as autostarted
ca: S'ha iniciat la xarxa %s

en: Network %s started
ca: S'ha iniciat la xarxa %s

en: Network %s unmarked as autostarted
ca: S'ha desmarcat la xarxa %s com a autoiniciada

en: Network '%s' not found
ca: No s'ha trobat la xarxa '%s'

en: Network config filename '%s' does not match network name '%s'
ca: El nom del fitxer de configuració de la xarxa '%s' no concorda amb el nom de la xarxa '%s'

en: Network not found
ca: No s'ha trobat la xarxa

en: Network not found: %s
ca: No s'ha trobat la xarxa: %s

en: Network type %d is not supported
ca: El tipus de xarxa %d no està suportat

en: No error message provided
ca: No s'ha proporcionat cap missatge d'error

en: OS Type:
ca: Tipus SO:

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
ca: Escriu l'adreça IP i el número de port per a la visualització VNC.

en: Output the device for the TTY console.
ca: Escriu el dispositiu per la consola TTY.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
ca: Escriu la informació de domini com a bolcat XML per la sortida estàndard.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
ca: Escriu la informació de la xarxa com a bolcat XML per la sortida estàndard.

en: POST operation failed
ca: ha fallat l'operació POST

en: POST operation failed: %s
ca: ha fallat l'operació POST: %s

en: Path
ca: Camí

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
ca: Associa les VCPU del domini a CPU físiques de l'amfitrió.

en: RPC error
ca: error d'RPC

en: Restore a domain.
ca: Restaura un domini.

en: Resume a previously suspended domain.
ca: Recupera un domini suspès anteriorment.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
ca: Retorna informació bàsica quant a les CPU virtuals del domini.

en: Returns basic information about the domain.
ca: Retorna informació bàsica quant al domini.

en: Returns basic information about the node.
ca: Retorna informació bàsica quant al node.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
ca: Retorna les capacitats de l'hipervisor/controlador.

en: Returns list of domains.
ca: Retorna una llista de dominis.

en: Returns list of networks.
ca: Retorna una llista de xarxes.

en: Run a reboot command in the target domain.
ca: Executeu una ordre de reinici en el domini destí.

en: Run shutdown in the target domain.
ca: Executa l'apagada en el domini destí.

en: Running hypervisor: %s %d.%d.%d
ca: S'està executant l'hipervisor: %s %d.%d.%d

en: Scheduler
ca: Planificador

en: Show/Set scheduler parameters.
ca: Mostra/estableix els paràmetres del planificador.

en: Start a network.
ca: Inicia una xarxa.

en: State
ca: Estat

en: State:
ca: Estat:

en: Suspend a running domain.
ca: Suspèn un domini en execució.

en: System error
ca: Error de sistema

en: Thread(s) per core:
ca: Fluxos per nucli:

en: Type:
ca: Tipus:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
ca: Escriviu:  'help' per a obtenir ajuda amb les ordres
               'quit' per sortir

en: UUID in config file malformed
ca: l'UUID del fitxer de configuració no és correcte

en: Unable to add extra data
ca: No s'han pogut afegir les dades extra

en: Unable to add storage controller
ca: No s'ha pogut afegir el controlador d'emmagatzematge

en: Unable to change MaxMemorySize
ca: No es pot canviar MaxMemorySize

en: Unable to get XML Desc of snapshot
ca: No es pot obtenir la descripció XML de la instantània

en: Unable to get the parent disk
ca: No es pot obtenir el disc primari

en: Unable to migrate %s to %s
ca: No es pot migrar %s a %s

en: Unable to open monitor path %s
ca: No es pot obrir el camí al monitor %s

en: Unable to parse the xml
ca: No es pot analitzar sintàcticament l'xml

en: Unable to put monitor into non-blocking mode
ca: No es pot posar el monitor en mode no blocant

en: Unable to serialize the machine description
ca: No es pot serialitzar la descripció de la màquina.

en: Unable to set monitor close-on-exec flag
ca: No es pot definir l'indicador de monitor close-on-exec

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Used memory:
ca: Memòria utilitzada:

en: Using API: %s %d.%d.%d
ca: S'està utilitzant l'API: %s %d.%d.%d

en: VM is already active
ca: La VM ja és activa

en: WARN
ca: AVÍS

en: Welcome to %s, the virtualization interactive terminal.
ca: Benvinguts a %s, el terminal interactiu de virtualització.

en: XML file
ca: Fitxer XML

en: active
ca: actiu

en: attach device from an XML file
ca: adjunta un dispositiu des d'un fitxer XML

en: attach disk device
ca: adjunta un dispositiu de disc

en: attach network interface
ca: adjunta les interfícies de xarxa

en: authentication failed
ca: l'autenticació ha fallat

en: authentication required
ca: Es necessita autenticació

en: autostart a domain
ca: inicia un domini automàticament

en: autostart a network
ca: inicia automàticament una xarxa

en: block device
ca: dispositiu de blocs

en: cannot list SASL mechanisms %d (%s)
ca: no es poden llistar els mecanismes SASL %d (%s)

en: cannot parse vbd filename, missing driver name
ca: no es pot analitzar el nom de fitxer vbd, falta el nom del controlador

en: cannot parse vbd filename, missing driver type
ca: no es pot analitzar el nom de fitxer vbd, falta el tipus de controlador

en: cannot query SASL ssf on connection %d (%s)
ca: no es pot consultar el ssf de SASL en la connexió %d (%s)

en: cannot query SASL username on connection %d (%s)
ca: no es pot consultar el nom d'usuari SASL en la connexió %d (%s)

en: cannot remove config for %s
ca: no es pot eliminar la configuració de %s

en: capabilities
ca: capacitats

en: change maximum memory limit
ca: canvia el límit de memòria màxima

en: change memory allocation
ca: canvia l'assignació de memòria

en: change number of virtual CPUs
ca: canvia el nombre de CPU virtuals

en: client tried invalid PolicyKit init request
ca: el client ha intentat fer una sol·licitud d'inicialització de PolicyKit invàlida

en: client tried invalid SASL init request
ca: el client ha provat una sol·licitud d'inicialització SASL invàlida

en: client tried invalid SASL start request
ca: el client ha intentat fer una sol·licitud d'inicialització de SASL invàlida

en: command '%s' doesn't support option --%s
ca: l'ordre '%s' no reconeix l'opció --%s

en: command '%s' requires --%s option
ca: l'ordre '%s' requereix l'opció --%s

en: command '%s' requires <%s> option
ca: l'ordre '%s' requereix l'opció <%s>

en: configuration file syntax error
ca: error de sintaxi del fitxer de configuració

en: configuration file syntax error: %s
ca: error de sintaxi del fitxer de configuració: %s

en: connect to the guest console
ca: connecta a la consola del convidat

en: connection already open
ca: la connexió ja està oberta

en: connection not open
ca: la connexió no està oberta

en: convert a domain id or UUID to domain name
ca: converteix un id de domini o UUID a nom de domini

en: convert a domain name or UUID to domain id
ca: converteix un nom de domini o UUID a id de domini

en: convert a domain name or id to domain UUID
ca: converteix un nom de domini o id a UUID de domini

en: convert a network UUID to network name
ca: converteix un UUID de xarxa a nom de xarxa

en: convert a network name to network UUID
ca: converteix un nom de xarxa a UUID de xarxa

en: could not connect to Xen Store
ca: no s'ha pogut connectar al magatzem Xen

en: could not connect to Xen Store %s
ca: no s'ha pogut connectar al magatzem Xen %s

en: could not use Xen hypervisor entry
ca: no s'ha pogut usar l'hipervisor Xen

en: could not use Xen hypervisor entry %s
ca: no s'ha pogut utilitzar l'entrada de l'hipervisor Xen %s

en: crashed
ca: ha fallat

en: create a domain from an XML file
ca: crea un domini des d'un fitxer XML

en: create a network from an XML file
ca: crea una xarxa des d'un fitxer XML

en: define (but don't start) a domain from an XML file
ca: defineix (però no iniciïs) un domini des d'un fitxer XML

en: detach device from an XML file
ca: desvincula un dispositiu d'un fitxer XML

en: detach disk device
ca: desvincula un dispositiu de disc

en: detach network interface
ca: desvincula la interfície de xarxa

en: disable autostarting
ca: inhabilita l'inici automàtic

en: domain %s exists already
ca: el domini %s ja existeix

en: domain id or name
ca: id de domini o nom

en: domain id or uuid
ca: id de domini o uuid

en: domain information
ca: informació del domini

en: domain information in XML
ca: informació de domini en XML

en: domain information incomplete, missing domid
ca: la informació del domini és incompleta, falta el domid

en: domain information incomplete, missing kernel & bootloader
ca: la informació del domini és incompleta, falta el kernel i el gestor d'arrencada

en: domain information incomplete, missing name
ca: la informació del domini és incompleta, falta el nom

en: domain information incomplete, missing uuid
ca: la informació del domini és incompleta, falta l'uuid

en: domain information incomplete, vbd has no dev
ca: la informació del domini és incompleta, vbd no té dev

en: domain information incomplete, vbd has no src
ca: la informació del domini és incompleta, vbd no té src

en: domain information incorrect domid not numeric
ca: la informació del domini és incorrecta, domid no és numèric

en: domain is not in running state
ca: el domini no està en estat d'execució

en: domain is not in shutoff state
ca: el domini no està en estat de tancament

en: domain is not running
ca: el domini no s'està executant

en: domain name or uuid
ca: nom de domini o uuid

en: domain name, id or uuid
ca: nom de domini, id o uuid

en: domain state
ca: estat del domini

en: domainMigratePrepare did not set uri
ca: domainMigratePrepare no ha establert l'uri

en: domainMigratePrepare2 did not set uri
ca: domainMigratePrepare2 no ha establert l'uri

en: domainMigratePrepare3 did not set uri
ca: domainMigratePrepare3 no ha establert l'uri

en: driver of disk device
ca: controlador del dispositiu de disc

en: dump the core of a domain to a file for analysis
ca: bolca el nucli d'un domini a un fitxer per a analitzar-lo

en: expected syntax: --%s <%s>
ca: sintaxi inesperada: --%s <%s>

en: expecting a name
ca: s'espera un nom

en: expecting a separator
ca: s'espera un separador

en: expecting a separator in list
ca: s'espera un separador a la llista

en: expecting a value
ca: s'espera un valor

en: expecting an assignment
ca: s'espera una assignació

en: failed to connect to Xen Store
ca: no s'ha pogut connectar al magatzem Xen

en: failed to connect to the hypervisor
ca: no s'ha pogut connectar a l'hipervisor

en: failed to get URI
ca: no s'ha pogut obtenir l'URI

en: failed to get capabilities
ca: no s'ha pogut obtenir les capacitats

en: failed to get domain '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir el domini '%s'

en: failed to get domain UUID
ca: no s'ha pogut obtenir un UUID de domini

en: failed to get hostname
ca: no s'ha pogut obtenir el nom d'amfitrió

en: failed to get hypervisor type
ca: no s'ha pogut obtenir el tipus d'hipervisor

en: failed to get network '%s'
ca: no s'ha pogut obtenir la xarxa '%s'

en: failed to get network UUID
ca: no s'ha pogut obtenir un UUID de xarxa

en: failed to get node information
ca: no es pot obtenir informació de node

en: failed to get the hypervisor version
ca: no s'ha pogut obtenir la versió de l'hipervisor

en: failed to get the library version
ca: no s'ha pogut obtenir la versió de la biblioteca

en: failed to mark network %s as autostarted
ca: no s'ha pogut marcar la xarxa %s com a autoiniciada

en: failed to open %s for reading
ca: no s'ha pogut obrir %s per a llegir

en: failed to open configuration file for reading
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de configuració per a llegir

en: failed to open file
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer

en: failed to open the log file. check the log file path
ca: no s'ha pogut obrir el fitxer de registre, comproveu el camí al fitxer

en: failed to parse Xend domain information
ca: no s'ha pogut analitzar la informació del domini Xend

en: failed to parse configuration file
ca: no s'ha pogut analitzar el fitxer de configuració

en: failed to parse configuration file %s
ca: no s'ha pogut analitzar el fitxer de configuració %s

en: failed to read configuration file
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració

en: failed to read configuration file %s
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració %s

en: failed to read from Xen Daemon
ca: no s'ha pogut llegir el dimoni Xen

en: failed to save content
ca: no s'ha pogut desar el contingut

en: failed to serialize S-Expr
ca: no s'ha pogut serialitzar l'S-Expr

en: failed to serialize S-Expr: %s
ca: no s'ha pogut serialitzar l'S-Expr: %s

en: failed to unmark network %s as autostarted
ca: no s'ha pogut desmarcar la xarxa %s com a autoiniciada

en: failed to write configuration file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de configuració

en: failed to write configuration file: %s
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de configuració: %s

en: failed to write the log file
ca: no s'ha pogut escriure el fitxer de registre

en: file containing an XML domain description
ca: fitxer que conté una descripció de domini XML

en: file containing an XML network description
ca: fitxer que conté una descripció XML de la xarxa

en: get device block stats for a domain
ca: obté les estadístiques d'un dispositiu de blocs referits a un domini

en: get network interface stats for a domain
ca: obté les estadístiques d'una interfície de xarxa referits a un domini

en: getting time of day
ca: obtenció de la data i hora

en: got unknown HTTP error code %d
ca: s'ha rebut un codi d'error HTTP %d desconegut

en: gracefully shutdown a domain
ca: apaga un domini

en: hypervisor connection URI
ca: URI de la connexió de l'hipervisor

en: in shutdown
ca: apagant-se

en: inactive
ca: inactiu

en: internal error
ca: error intern

en: invalid connection pointer in
ca: punter de connexió invàlid a

en: invalid connection pointer in %s
ca: punter de connexió invàlid a %s

en: invalid domain pointer in
ca: punter de domini invàlid

en: invalid domain pointer in %s
ca: punter de domini invàlid a %s

en: invalid network pointer in
ca: punter de xarxa invàlid a

en: invalid network pointer in %s
ca: punter de xarxa invàlid a %s

en: library call %s failed, possibly not supported
ca: ha fallat la crida %s a la biblioteca, potser no està disponible

en: library call failed, possibly not supported
ca: ha fallat la crida a la biblioteca, potser no està disponible

en: list domains
ca: llista els dominis

en: list inactive & active domains
ca: llista els dominis actius i inactius

en: list inactive & active networks
ca: llista les xarxes actives i inactives

en: list inactive domains
ca: llista els dominis inactius

en: list inactive networks
ca: llista les xarxes inactives

en: list is not closed with ]
ca: la llista no s'ha tancat amb ]

en: list networks
ca: llista de xarxes

en: live migration
ca: migració activa

en: malformed uuid element
ca: l'element uuid no és correcte

en: maxerrors too large
ca: maxerrors és massa gran

en: migrate domain to another host
ca: migra el domini a un altre amfitrió

en: migration URI, usually can be omitted
ca: URI de la migració, normalment se sol ometre

en: missing "
ca: falta "

en: missing cellno argument
ca: falta l'argument cellno

en: missing devices information
ca: falta la informació dels dispositius

en: missing devices information for %s
ca: falta la informació dels dispositius per a %s

en: missing domain type attribute
ca: falta l'atribut del tipus de domini

en: missing input device type
ca: falta el tipus de dispositiu d'entrada

en: missing kernel information
ca: falta la informació del kernel

en: missing operating system information
ca: falta la informació del sistema operatiu

en: missing operating system information for %s
ca: falta la informació del sistema operatiu per a %s

en: missing pagesize argument
ca: falta l'argument pagesize

en: missing root device information
ca: falta la informació del dispositiu arrel

en: missing root device information in %s
ca: falta la informació del dispositiu arrel a %s

en: missing root element
ca: falta l'element primari

en: missing source devices
ca: falten els dispositius d'origen

en: missing source information for device
ca: falta la informació de l'origen per al dispositiu

en: missing source information for device %s
ca: falta la informació de l'origen per al dispositiu %s

en: missing target information for device
ca: falta la informació de la destinació per al dispositiu

en: missing target information for device %s
ca: falta la informació de la destinació per al dispositiu %s

en: mode of device reading and writing
ca: mode de lectura i escriptura del dispositiu

en: name of the inactive domain
ca: nom del domini inactiu

en: ncpus too large
ca: ncpus és massa gran

en: negotiated SSF %d was not strong enough
ca: el SSF negociat %d no ha estat prou fort

en: network %s exists already
ca: la xarxa %s ja existeix

en: network information in XML
ca: informació de la xarxa en XML

en: network interface type
ca: tipus d'interfície de xarxa

en: network is already active
ca: la xarxa ja és activa

en: network name
ca: nom de xarxa

en: network name or uuid
ca: nom de xarxa o uuid

en: network uuid
ca: uuid de xarxa

en: no autostart
ca: cap autoinici

en: no client username was found
ca: no s'ha trobat cap nom d'usuari de client

en: no config file for %s
ca: no hi ha fitxer de configuració per a %s

en: no domain with matching id
ca: no hi ha cap domini que coincideixi amb l'id

en: no domain with matching id %d
ca: no hi ha cap domini que coincideixi amb l'id %d

en: no domain with matching uuid
ca: no hi ha cap domini que concordi amb l'uuid

en: no limit
ca: cap límit

en: no state
ca: cap estat

en: no valid connection
ca: connexió invàlida

en: node information
ca: informació de node

en: nparams too large
ca: l'nparams és massa gran

en: number
ca: nombre

en: number of virtual CPUs
ca: nombre de CPU virtuals

en: offline
ca: desconnectat

en: operation failed
ca: ha fallat l'operació

en: operation failed: %s
ca: ha fallat l'operació: %s

en: operation forbidden for read only access
ca: operació prohibida en accedir només per a llegir

en: out of memory
ca: sense memòria

en: parser error
ca: error d'anàlisi

en: paused
ca: aturat

en: print help
ca: escriu l'ajuda

en: print the hypervisor canonical URI
ca: escriu l'URI canònica de l'hipervisor

en: print the hypervisor hostname
ca: imprimeix el nom d'amfitrió de l'hipervisor

en: ps2 bus does not support %s input device
ca: el bus ps2 no suporta el dispositiu d'entrada %s

en: quit this interactive terminal
ca: surt d'aquest terminal interactiu

en: read-only connection
ca: connexió només de lectura

en: reboot a domain
ca: reiniciar un domini

en: restore a domain from a saved state in a file
ca: restaura un domini des d'un estat desat en un fitxer

en: resume a domain
ca: recupera un domini

en: running
ca: s'està executant

en: sasl start reply data too long %d
ca: la resposta d'inici de sasl és massa llarga %d

en: sasl step reply data too long %d
ca: les dades de resposta del pas de sasl són massa llargues %d

en: save a domain state to a file
ca: desa un estat de domini a un fitxer

en: script used to bridge network interface
ca: script utilitzat com a pont de la interfície de xarxa

en: show version
ca: mostra la versió

en: show/set scheduler parameters
ca: mostra/estableix els paràmetres del planificador

en: shut off
ca: apagat

en: source of disk device
ca: origen del dispositiu de disc

en: source of network interface
ca: origen de la interfície de xarxa

en: start a (previously defined) inactive domain
ca: inicia un domini inactiu definit prèviament

en: start a (previously defined) inactive network
ca: inicia una xarxa inactiva definida prèviament

en: string
ca: cadena

en: subdriver of disk device
ca: subcontrolador del dispositiu de disc

en: suspend a domain
ca: suspèn un domini

en: system call error
ca: error de crida de sistema

en: target device type
ca: tipus de dispositiu destí

en: target network name
ca: nom de xarxa

en: target of disk device
ca: destí del dispositiu de disc

en: testOpen: supply a path or use test:///default
ca: testOpen: proporcioneu un camí o empreu test:///default

en: the state to restore
ca: l'estat a restaurar

en: this domain exists already
ca: aquest domini ja existeix

en: this network exists already
ca: aquesta xarxa ja existeix

en: too many drivers registered
ca: s'han registrat massa controladors

en: too many drivers registered in %s
ca: s'han registrat massa controladors a %s

en: tty console
ca: consola tty

en: unexpected data '%s'
ca: dades inesperades '%s'

en: unexpected domain type %d
ca: tipus de domini inesperat %d

en: unknown OS type
ca: tipus d'SO desconegut

en: unknown OS type %s
ca: tipus d'SO desconegut %s

en: unknown authentication type %s
ca: tipus d'autenticació desconegut: %s

en: unknown boot device '%s'
ca: el dispositiu d'arrencada '%s' és desconegut

en: unknown command: '%s'
ca: ordre desconeguda: '%s'

en: unknown host
ca: es desconeix l'amfitrió

en: unknown host %s
ca: es desconeix l'amfitrió %s

en: unknown procedure: %d
ca: procediment desconegut: %d

en: unsupported authentication type %d
ca: tipus d'autenticació %d no disponible

en: unsupported input bus %s
ca: el bus d'entrada %s no està suportat

en: unsupported option '-%c'. See --help.
ca: l'opció '-%c' no està disponible. Veieu --help.

en: unsupported value
ca: valor no suportat

en: unterminated number
ca: número no acabat

en: unterminated string
ca: cadena sense acabar

en: vcpu number
ca: números de vcpu

en: version mismatch (actual %x, expected %x)
ca: S'ha produït un error de coincidència de versió (real %x, esperada %x)

en: vnc display
ca: visualització vnc

en: warning
ca: avís

en: where to dump the core
ca: on bolcar el nucli

en: where to save the data
ca: on desar les dades

en: xen bus does not support %s input device
ca: el bus xen no disposa del dispositiu d'entrada %s
