libvirt 1.2.13 - en to bs translation catalogue (212 entries)

en: 
      DESCRIPTION
bs: 
      OPIS

en: 
      OPTIONS
bs: 
      OPCIJE

en: 
    (Time: %.3f ms)
bs: 
    (Vrijeme: %.3f ms)

en:   NAME
bs:   NAZIV

en: %s: %d: failed to allocate %d bytes
bs: %s: %d: nije uspjelo dodijeliti %d bajtova

en: (re)connect to hypervisor
bs: (ponovo) uspostavi vezu s hypervisorom

en: --%s <number>
bs: --%s <broj>

en: --%s <string>
bs: --%s <niz>

en: CPU Affinity:
bs: CPU sklonost:

en: CPU frequency:
bs: CPU frekvencija:

en: CPU socket(s):
bs: CPU priključci:

en: CPU time:
bs: CPU vrijeme:

en: CPU(s):
bs: CPU:

en: Cannot extract running %s hypervisor version
bs: Nije moguće izvući hypervisor verziju pokrenutog %s

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
bs: Promjena trenutno dodijeljene veličine memorije u gostujućoj domeni.

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
bs: Promjena ograničenje najveće veličine dodijeljene memorije u gostujućoj domeni.

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
bs: Uspostavljanje veze s lokalnim hypervisor. Ovo je ugrađena naredba nakon pokretanja ljuske.

en: Core dump a domain.
bs: Izbacivanje jezgre domene.

en: Core(s) per socket:
bs: Jezgri po priključku:

en: Create a domain.
bs: Izrada domene.

en: Define a domain.
bs: Definiranje domene.

en: Display the system version information.
bs: Prikazivanje sistemskih podataka o verziji.

en: Domain %s created from %s
bs: Domena %s izrađena je iz %s

en: Domain %s defined from %s
bs: Domena %s definirana je iz %s

en: Domain %s destroyed
bs: Domena %s je uništena

en: Domain %s has been undefined
bs: Definicija domene %s je uklonjena

en: Domain %s is being rebooted
bs: Domena %s se ponovno pokreće

en: Domain %s is being shutdown
bs: Domena %s je pogašena

en: Domain %s resumed
bs: Domena %s je nastavila s radom

en: Domain %s started
bs: Domena %s je pokrenuta

en: Domain %s suspended
bs: Domena %s je obustavljena

en: Domain is already active
bs: Domena je aktivna

en: Domain restored from %s
bs: Domena je obnovljena iz %s

en: Failed to connect to the hypervisor
bs: Uspostavljanje veze s hypervisorom nije uspjelo

en: Failed to core dump domain %s to %s
bs: Izbacivanje jezgre domene %s u %s nije uspjelo.

en: Failed to create domain from %s
bs: Izrada domene iz %s nije uspjela

en: Failed to define domain from %s
bs: Definiranje domene iz %s nije uspjelo

en: Failed to destroy domain %s
bs: Uništavanje domene %s nije uspjelo

en: Failed to list active domains
bs: Ispisivanje aktivnih domena nije uspjelo

en: Failed to list inactive domains
bs: Ispisivanje neaktivnih domena nije uspjelo

en: Failed to reboot domain %s
bs: Ponovno pokretanje domena %s nije uspjelo

en: Failed to restore domain from %s
bs: Obnavljanje domene iz %s nije uspjelo

en: Failed to resume domain %s
bs: Nastavljanje domene %s nije uspjelo

en: Failed to save domain %s to %s
bs: Spremanje domene %s na lokaciju %s nije uspjelo

en: Failed to shutdown domain %s
bs: Gašenje domene %s nije uspjelo

en: Failed to start domain %s
bs: Pokretanje domene %s nije uspjelo

en: Failed to suspend domain %s
bs: Obustavljanje domene %s nije uspjelo

en: Failed to undefine domain %s
bs: Uklanjanje definicije domene %s nije uspjelo

en: GET operation failed
bs: operacija GET nije uspjela

en: GET operation failed: %s
bs: operacija GET nije uspjela: %s

en: Max memory:
bs: Najv. memorije:

en: Memory size:
bs: Veličina memorije:

en: NUMA cell(s):
bs: NUMA ćelija:

en: Name
bs: Naziv

en: Name:
bs: naziv:

en: No error message provided
bs: Nije pružena poruka o pogrešci

en: OS Type:
bs: OS vrsta:

en: POST operation failed
bs: operacija POST nije uspjela

en: POST operation failed: %s
bs: operacija POST nije uspjela: %s

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
bs: VCPU-i najviše domene za udomljivanje fizičkih CPU-a.

en: Restore a domain.
bs: Obnavljanje domene.

en: Resume a previously suspended domain.
bs: Nastavljanje rada prethodno obustavljene domene

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
bs: Ispis osnovnih podataka o virtualnim CPU-ima domene.

en: Returns basic information about the domain.
bs: Ispis osnovnih podataka o domeni

en: Returns basic information about the node.
bs: Ispis osnovnih podataka o čvoru.

en: Returns list of domains.
bs: Ispisivanje popisa domena.

en: Run a reboot command in the target domain.
bs: Pokretanje naredbe za ponovno pokretanje unutar ciljane domene

en: Run shutdown in the target domain.
bs: Pokretanje postupka gašenja u ciljanoj domeni.

en: Running hypervisor: %s %d.%d.%d
bs: Pokrenuti hypervisor: %s %d.%d.%d

en: State
bs: Stanje

en: State:
bs: Stanje:

en: Suspend a running domain.
bs: Obustavljanje izvršavanja domene.

en: Thread(s) per core:
bs: Grana po jezgri:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
bs: Unesite: 'help' za pomoć o naredbama
             'quit' za izlazak

en: Used memory:
bs: Upotrijebljeno memorije:

en: Using API: %s %d.%d.%d
bs: Upotreba API-a: %s %d.%d.%d

en: Welcome to %s, the virtualization interactive terminal.
bs: Dobrodošli u %s, virtualizacijski interaktivni terminal.

en: cannot parse vbd filename, missing driver name
bs: raščlanjivanje naziva datoteke vbd nije moguće, nedostaje naziv upravljačkog programa

en: cannot parse vbd filename, missing driver type
bs: raščlanjivanje naziva datoteke vbd nije moguće, nedostaje vrsta upravljačkog programa

en: change maximum memory limit
bs: promijeni najviše ograničenje memorije

en: change memory allocation
bs: promijeni dodjeljivanje memorije

en: change number of virtual CPUs
bs: promijeni broj virtualnih CPU-a

en: command '%s' doesn't exist
bs: naredba '%s' ne postoji

en: command '%s' doesn't support option --%s
bs: naredba '%s' ne podržava opciju --%s

en: command '%s' requires --%s option
bs: naredba '%s' zahtijeva opciju --%s

en: command '%s' requires <%s> option
bs: naredba '%s' zahtijeva opciju <%s>

en: configuration file syntax error
bs: pogreška u sintaksi konfiguracijske datoteke

en: configuration file syntax error: %s
bs: pogreška u sintaksi konfiguracijske datoteke: %s

en: convert a domain id or UUID to domain name
bs: ID domene ili UUID pretvori u naziv domene

en: convert a domain name or UUID to domain id
bs: naziv domene ili UUID pretvori u ID domene

en: convert a domain name or id to domain UUID
bs: naziv domene ili ID pretvori u UUID domene

en: could not connect to Xen Store
bs: nije moguće uspostaviti vezu s Xen Store

en: could not connect to Xen Store %s
bs: nije moguće uspostaviti vezu s Xen Store %s

en: could not use Xen hypervisor entry
bs: nije moguće upotrijebiti Xen hypervisor unos

en: could not use Xen hypervisor entry %s
bs: nije moguće upotrijebiti Xen hypervisor unos %s

en: crashed
bs: srušeno

en: create a domain from an XML file
bs: izradi domenu iz XML datoteke

en: define (but don't start) a domain from an XML file
bs: definiraj (bez pokretanja) domenu iz XML datoteke

en: domain %s exists already
bs: domena %s već postoji

en: domain id or name
bs: ID domene ili naziv

en: domain id or uuid
bs: ID domene ili UUID

en: domain information
bs: podaci domene

en: domain information in XML
bs: podaci domene u XML-u

en: domain information incomplete, missing domid
bs: podaci domene nisu potpuni, nedostaje domid

en: domain information incomplete, missing name
bs: podaci domene nisu potpuni, nedostaje name

en: domain information incomplete, missing uuid
bs: podaci domene nisu potpuni, nedostaje uuid

en: domain information incomplete, vbd has no dev
bs: podaci domene nisu potpuni, vbd nema dev

en: domain information incomplete, vbd has no src
bs: podaci domene nisu potpuni, vbd nema src

en: domain information incorrect domid not numeric
bs: podaci domene nisu ispravni, domid nije broj

en: domain name or uuid
bs: naziv domene ili uuid

en: domain name, id or uuid
bs: naziv domene, id ili uuid

en: domain state
bs: stanje domene

en: dump the core of a domain to a file for analysis
bs: izbacivanje jezgre domene u datoteku, radi analize

en: error
bs: pogreška

en: error:
bs: pogreška:

en: expected syntax: --%s <%s>
bs: očekivana sintaksa: --%s <%s>

en: expecting a name
bs: očekuje se naziv

en: expecting a separator
bs: očekuje se razdjelnik

en: expecting a separator in list
bs: očekuje se razdjelnik u popisu

en: expecting a value
bs: očekuje se vrijednost

en: expecting an assignment
bs: očekuje se dodjeljivanje

en: failed to connect to Xen Store
bs: uspostavljanje veze sa Xen Store nije uspjelo

en: failed to connect to the hypervisor
bs: uspostavljanje veze s hypervisorom nije uspjelo

en: failed to get domain '%s'
bs: dohvaćanje domene '%s' nije uspjelo

en: failed to get domain UUID
bs: dohvaćanje UUID-a domene nije uspjelo

en: failed to get hypervisor type
bs: dohvaćanje vrste hypervisora nije uspjelo

en: failed to get node information
bs: Dohvaćanje podataka o čvoru nije uspjelo

en: failed to get the hypervisor version
bs: dohvaćanje hypervisor verzije nije uspjelo

en: failed to get the library version
bs: dohvaćanje verzije biblioteke nije uspjelo

en: failed to open %s for reading
bs: otvaranje %s za čitanje nije uspjelo

en: failed to open configuration file for reading
bs: otvaranje konfiguracijske datoteke za čitanje nije uspjelo

en: failed to open file
bs: otvaranje datoteke nije uspjelo

en: failed to parse Xend domain information
bs: raščlanjivanje podataka Xend domene nije uspjelo

en: failed to parse configuration file
bs: raščlanjivanje konfiguracijske datoteke nije uspjelo

en: failed to parse configuration file %s
bs: raščlanjivanje konfiguracijske datoteke %s nije uspjelo

en: failed to read configuration file
bs: čitanje konfiguracijske datoteke nije uspjelo

en: failed to read configuration file %s
bs: čitanje konfiguracijske datoteke %s nije uspjelo

en: failed to read from Xen Daemon
bs: čitanje iz demona Xen nije uspjelo

en: failed to save content
bs: spremanje sadržaja nije uspjelo

en: failed to serialize S-Expr
bs: serijalizacija S-Expr nije uspjela

en: failed to serialize S-Expr: %s
bs: serijalizacija S-Expr nije uspjela: %s

en: failed to write configuration file
bs: zapisivanje konfiguracijske datoteke nije uspjelo

en: failed to write configuration file: %s
bs: zapisivanje konfiguracijske datoteke %s nije uspjelo

en: getting time of day
bs: dohvaćanje vremena dana

en: got unknown HTTP error code %d
bs: dobiven je nepoznat broj HTTP pogreške %d

en: gracefully shutdown a domain
bs: dostojanstveno ugasi domenu

en: hypervisor connection URI
bs: URI povezivanja hypervisora

en: in shutdown
bs: u gašenju

en: internal error
bs: interna pogreška

en: invalid connection pointer in
bs: neispravan pokazivač veze pri

en: invalid connection pointer in %s
bs: neispravan pokazivač veze pri %s

en: invalid domain pointer in
bs: neispravan pokazivač domene pri

en: invalid domain pointer in %s
bs: neispravan pokazivač domene pri %s

en: library call %s failed, possibly not supported
bs: pozivanje biblioteke %s nije uspjelo, možda nije podržano

en: library call failed, possibly not supported
bs: pozivanje biblioteke nije uspjelo, možda nije podržano

en: list domains
bs: ispiši domene

en: list inactive & active domains
bs: ispiši neaktivne i aktivne domene

en: list inactive domains
bs: ispiši neaktivne domene

en: missing "
bs: nedostaje "

en: missing devices information
bs: nedostaju podaci o uređaju

en: missing devices information for %s
bs: nedostaju podaci o uređaju za %s

en: missing kernel information
bs: nedostaju podaci o kernelu

en: missing operating system information
bs: nedostaju podaci o operacijskom sustavu

en: missing operating system information for %s
bs: nedostaju podaci o operacijskom sustavu za %s

en: missing root device information
bs: nedostaje podaci o korijenskom uređaju

en: missing root device information in %s
bs: nedostaju podaci o korijenskom uređaju pri %s

en: missing source information for device
bs: nedostaju podaci izvora za uređaj

en: missing source information for device %s
bs: nedostaju podaci izvora za uređaj %s

en: missing target information for device
bs: nedostaju podaci cilja za uređaj

en: missing target information for device %s
bs: nedostaju podaci cilja za uređaj %s

en: name of the inactive domain
bs: naziv neaktivne domene

en: no state
bs: bez stanja

en: no valid connection
bs: nije valjana veza

en: node information
bs: podaci čvora

en: number
bs: broj

en: number of virtual CPUs
bs: broj virtualnih CPU-a

en: offline
bs: izvan mreže

en: operation failed
bs: operacija nije uspjela

en: operation failed: %s
bs: operacija nije uspjela: %s

en: operation forbidden for read only access
bs: operacija zabranjena za pristup samo za čitanje

en: out of memory
bs: nedovoljno memorije

en: paused
bs: pauzirano

en: print help
bs: ispiši pomoć

en: quit this interactive terminal
bs: napusti ovaj interaktivni terminal

en: read-only connection
bs: povezivanje samo za čitanje

en: reboot a domain
bs: ponovno pokreni domenu

en: restore a domain from a saved state in a file
bs: obnovi domenu iz stanje spremljenog u datoteci

en: resume a domain
bs: nastavi domenu

en: running
bs: izvršavanje

en: save a domain state to a file
bs: spremi stanje domene u datoteku

en: show version
bs: prikaži verziju

en: shut off
bs: isključeno

en: start a (previously defined) inactive domain
bs: pokreni (prethodno definiranu) neaktivnu domenu

en: string
bs: niz

en: suspend a domain
bs: obustavi domenu

en: the state to restore
bs: stanje za obnavljanje

en: this domain exists already
bs: ova domena već postoji

en: too many drivers registered
bs: registrirano je previše upravljačkih programa

en: too many drivers registered in %s
bs: registrirano je previše upravljačkih programa pri %s

en: unexpected data '%s'
bs: neočekivan podatak '%s'

en: unknown OS type
bs: nepoznata vrsta OS

en: unknown OS type %s
bs: nepoznata vrsta OS %s

en: unknown command: '%s'
bs: nepoznata naredba: '%s'

en: unknown host
bs: nepoznato računalo

en: unknown host %s
bs: nepoznato računalo %s

en: unsupported option '-%c'. See --help.
bs: nepodržana opcija '-%c'. Pogledajte --help.

en: unterminated number
bs: neodređeni broj

en: unterminated string
bs: neodređeni niz

en: vcpu number
bs: broj vcpu-a

en: warning
bs: upozorenje

en: where to dump the core
bs: lokacija izbacivanja jezgre

en: where to save the data
bs: lokacija spremanja podataka
