libvirt 1.2.13 - en to bg translation catalogue (348 entries)

en: 
      (specify help <command> for details about the command)
bg: 
      (укажете help <команда> за помощ за тази команда)

en: 
      DESCRIPTION
bg: 
      ОПИСАНИЕ

en: 
      OPTIONS
bg: 
      ОПЦИИ

en: 
      SYNOPSIS
bg: 
      РЕЗЮМЕ

en: 
    (Time: %.3f ms)
bg: 
    (Време: %.3f мили секунди)

en:   NAME
bg:   ИМЕ

en: %s: %d: failed to allocate %d bytes
bg: %s: %d: неуспешно заделяне на %d байта

en: %s: %d: failed to allocate %lu bytes
bg: %s: %d: неуспешно заделяне на %lu байта

en: (re)connect to hypervisor
bg: (повторно) свързване към хипервайзор

en: --%s <number>
bg: --%s <число>

en: --%s <string>
bg: --%s <низ>

en: Attach device from an XML <file>.
bg: Прикачане на устройство от XML <файл>.

en: Attach new disk device.
bg: Закачане на ново дисково устройство.

en: Attach new network interface.
bg: Закачане на нов мрежов интерфейс.

en: Autostart
bg: Автостартиране

en: CPU Affinity:
bg: Афинитет на ЦП:

en: CPU frequency:
bg: ЦП честота:

en: CPU model:
bg: ЦП модел:

en: CPU socket(s):
bg: ЦП порт(ове):

en: CPU time:
bg: Процесорно време:

en: CPU(s):
bg: Процесори:

en: CPU:
bg: ЦП:

en: Cannot extract running %s hypervisor version
bg: Не може да се извлече версията на работещия %s хипервайзор

en: Change the current memory allocation in the guest domain.
bg: Промяна на текущото заделяне на памет в домейна гост.

en: Change the maximum memory allocation limit in the guest domain.
bg: Промяна на максималния обем заделена памет за домейна гост.

en: Configure a domain to be automatically started at boot.
bg: Настройване на домейна за автоматично стартиране при зареждане.

en: Configure a network to be automatically started at boot.
bg: Настройване на мрежата за автоматично стартиране при зареждане.

en: Connect the virtual serial console for the guest
bg: Свързване към виртуалната серийна конзола за госта

en: Connect to local hypervisor. This is built-in command after shell start up.
bg: Свързване с локален хипервайзор. Това е вградената команда след стартиране на обвивката.

en: Core dump a domain.
bg: Запис ядрото на домейн.

en: Core(s) per socket:
bg: Ядра на порт:

en: Create a domain.
bg: Създаване на домейн.

en: Create a network.
bg: Създаване на мрежа.

en: Credit scheduler weight parameter (%d) is out of range (1-65535)
bg: Параметъра за тежест на кредита на разпределителя (%d) е извън интервала (1-65535)

en: Define a domain.
bg: Дефиниране на домейн.

en: Detach device from an XML <file>
bg: Откачане на устройство от XML <файл>

en: Detach disk device.
bg: Разкачане на дисковото устройство.

en: Detach network interface.
bg: Разкачане на мрежов интерфейс.

en: Display the system version information.
bg: Показва информацията за версия на системата.

en: Domain %s created from %s
bg: Домейн %s бе създаден от %s

en: Domain %s defined from %s
bg: Домейн %s дефиниран от %s

en: Domain %s destroyed
bg: Домейна %s бе унищожен

en: Domain %s has been undefined
bg: Дефиницията на домейн %s бе премахната

en: Domain %s is being rebooted
bg: Домейн %s се рестартира

en: Domain %s is being shutdown
bg: Домейн %s се изключва

en: Domain %s marked as autostarted
bg: Домейна %s е маркиран като авто-стартиращ се

en: Domain %s resumed
bg: Домейн %s бе събуден

en: Domain %s started
bg: Домейна %s бе стартиран

en: Domain %s suspended
bg: Домейна %s приспан

en: Domain %s unmarked as autostarted
bg: Домейна %s е размаркиран като авто-стартиращ се

en: Domain is already active
bg: Домейна вече е активен

en: Domain is already running
bg: Домейнът вече е активен

en: Domain not found
bg: Не е открит домейна

en: Domain not found: %s
bg: Не е открит домейна: %s

en: Domain restored from %s
bg: Домейна бе възстановен от %s

en: Failed to allocate memory
bg: Неуспешно заделяне на памет

en: Failed to attach device from %s
bg: Неуспешно прикачане на устройство от %s

en: Failed to connect to the hypervisor
bg: Неуспешно закачане към хипервайзор

en: Failed to core dump domain %s to %s
bg: Неуспешен запис на ядрото на домейн %s в %s

en: Failed to create XML
bg: Неуспех при опит за създаване на XML файл

en: Failed to create domain from %s
bg: Неуспех при създаване на домейн от %s

en: Failed to create network from %s
bg: Неуспех при създаване на мрежа от %s

en: Failed to define domain from %s
bg: Неуспешно дефиниране на домейн от %s

en: Failed to define network from %s
bg: Неуспешно дефиниране на мрежа от %s

en: Failed to destroy domain %s
bg: Неуспешно унищожаване на домейн %s

en: Failed to destroy network %s
bg: Неуспешно унищожаване на мрежа %s

en: Failed to detach device from %s
bg: Неуспешно откачане на устройство от %s

en: Failed to find the network
bg: Не може да бъде намерена мрежата

en: Failed to find the network: %s
bg: Не може да бъде намерена мрежата: %s

en: Failed to get block stats %s %s
bg: Неуспешно извличане състоянието на блоковете %s %s

en: Failed to get disk information
bg: Неуспешно получаване на информация за диска

en: Failed to get interface information
bg: Неуспешно извличане на информация за интерфейса

en: Failed to get interface stats %s %s
bg: Неуспешно извличане състоянието на интерфейс %s %s

en: Failed to list active domains
bg: Грешка при извеждане на списък с активните домейни

en: Failed to list active networks
bg: Грешка при извеждане на списък с активните мрежи

en: Failed to list inactive domains
bg: Грешка при извеждане на списък с неактивните домейни

en: Failed to list inactive networks
bg: Грешка при извеждане на списък с неактивните мрежи

en: Failed to mark domain %s as autostarted
bg: Неуспешно маркиране на домейна %s като авто-стартиращ се

en: Failed to reboot domain %s
bg: Неуспешно рестартиране на домейн %s

en: Failed to restore domain from %s
bg: Неуспех при възстановяване на домейн от %s

en: Failed to resume domain %s
bg: Неуспешно събуждане на домейн %s

en: Failed to save domain %s to %s
bg: Неуспешно записване на домейн %s в %s

en: Failed to shutdown domain %s
bg: Неуспешно изключване на домейн %s

en: Failed to start domain %s
bg: Неуспешно стартиране на домейн %s

en: Failed to start network %s
bg: Неуспешно стартиране на мрежа %s

en: Failed to suspend domain %s
bg: Неуспешно приспиване на домейн %s

en: Failed to undefine domain %s
bg: Неуспешно премахване дефиницията на домейн %s

en: Failed to undefine network %s
bg: Неуспешно премахване дефиницията на мрежа %s

en: Failed to unmark domain %s as autostarted
bg: Неуспешно размаркиране на домейна %s като авто-стартиращ се

en: GET operation failed
bg: грешка при GET операцията

en: GET operation failed: %s
bg: грешка при GET операция: %s

en: GNUTLS call error
bg: грешка в извикване към GNUTLS

en: Get network interface stats for a running domain.
bg: Извличане състоянието на мрежов интерфейс за работещ домейн.

en: Max memory:
bg: Максимална памет:

en: Memory size:
bg: Обем на паметта:

en: Migrate domain to another host.  Add --live for live migration.
bg: Mигриране на домейна на друга машина.  Добавете --live за мигриране по време на работа.

en: NUMA cell(s):
bg: NUMA клетки:

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Network %s created from %s
bg: Мрежа %s бе създадена от %s

en: Network %s defined from %s
bg: Мрежа %s дефинирана от %s

en: Network %s destroyed
bg: Мрежата %s бе унищожена

en: Network %s has been undefined
bg: Дефиницията на мрежа %s бе премахната

en: Network %s marked as autostarted
bg: Мрежа %s e маркирана като авто-стартирана

en: Network %s started
bg: Мрежа %s бе стартирана

en: Network %s unmarked as autostarted
bg: Мрежа %s e размаркирана като авто-стартирана

en: Network not found
bg: Не е открита мрежата

en: Network not found: %s
bg: Не е открита мрежата: %s

en: No error message provided
bg: Няма зададено съобщение за грешка

en: OS Type:
bg: Тип ОС:

en: Output the IP address and port number for the VNC display.
bg: Извеждане на IP адрес и номер на порт за VNC дисплея.

en: Output the device for the TTY console.
bg: Извеждане на устройството за TTY конзолата.

en: Output the domain information as an XML dump to stdout.
bg: Запис на информацията за домейна като XML на стандартния изход.

en: Output the network information as an XML dump to stdout.
bg: Запис на информацията за мрежата като XML на стандартния изход.

en: POST operation failed
bg: грешка при POST операцията

en: POST operation failed: %s
bg: грешка при POST операция: %s

en: Pin domain VCPUs to host physical CPUs.
bg: Ограничаване виртуалните централни процесори към физически такива.

en: RPC error
bg: RPC грешка

en: Restore a domain.
bg: Възстановяване на домейн.

en: Resume a previously suspended domain.
bg: Събуждане на преди това приспан домейн.

en: Returns basic information about the domain virtual CPUs.
bg: Връща основна информация за виртуалните централни процесори на домейна.

en: Returns basic information about the domain.
bg: Връща основна информация за домейна.

en: Returns basic information about the node.
bg: Връща основна информация за възела.

en: Returns capabilities of hypervisor/driver.
bg: Връща възможностите на хипервизор/драйвер.

en: Returns list of domains.
bg: Връща списък с домейните.

en: Returns list of networks.
bg: Връща списък с мрежите.

en: Run a reboot command in the target domain.
bg: Изпълнение на команда за рестартиране в избрания домейн.

en: Run shutdown in the target domain.
bg: Изпълнение на команда за изключване в избрания домейна.

en: Running hypervisor: %s %d.%d.%d
bg: Работещ хипервайзор: %s %d.%d.%d

en: Scheduler
bg: Разпределител

en: Show/Set scheduler parameters.
bg: Преглед/Задаване параметрте на разпределителя.

en: Start a network.
bg: Стартиране на мрежа.

en: State
bg: Състояние

en: State:
bg: Състояние:

en: Suspend a running domain.
bg: Приспива работещ домейн.

en: Thread(s) per core:
bg: Нишки на ядро:

en: Type:  'help' for help with commands
           'quit' to quit
bg: Напишете:  'help' за помощна информация за командите
           'quit' за изход

en: Unable to change MaxMemorySize
bg: Не може да се промени MaxMemorySize

en: Unknown
bg: Непозната

en: Used memory:
bg: Ползвана памет:

en: Using API: %s %d.%d.%d
bg: Ползва се API: %s %d.%d.%d

en: VCPU:
bg: ВЦП:

en: Welcome to %s, the virtualization interactive terminal.
bg: Добре дошли в %s, интерактивния терминал за виртуализация.

en: XML file
bg: XML файл

en: active
bg: активност

en: attach device from an XML file
bg: прикачане на устройство от XML файл

en: attach disk device
bg: закачане на ново дисково устройство

en: attach network interface
bg: закачане на мрежов интерфейс

en: autostart a domain
bg: автоматично стартиране на домейн

en: autostart a network
bg: автоматично стартиране на мрежа

en: block device
bg: блоково устройство

en: cannot parse vbd filename, missing driver name
bg: грешка при разбор името на файла на vbd, липсва име на драйвер

en: cannot parse vbd filename, missing driver type
bg: грешка при разбор името на файла на vbd, липсва тип на драйвер

en: cap for XEN_CREDIT
bg: граница за XEN_CREDIT

en: capabilities
bg: възможности

en: change maximum memory limit
bg: промяна горната граница на паметта

en: change memory allocation
bg: промяна заделянето на памет

en: change number of virtual CPUs
bg: промяна броя виртуални ЦП

en: command '%s' doesn't exist
bg: команда '%s' не съществува

en: command '%s' doesn't support option --%s
bg: команда '%s' не поддържа опция --%s

en: command '%s' requires --%s option
bg: команда '%s' изисква опция --%s

en: command '%s' requires <%s> option
bg: команда '%s' изисква опция <%s>

en: configuration file syntax error
bg: синтактична грешка в конфигурационния файл

en: configuration file syntax error: %s
bg: синтактична грешка в конфигурационния файл: %s

en: connect to the guest console
bg: закачане към конзолата за гости

en: convert a domain id or UUID to domain name
bg: конвертиране на id или UUID на домейн до име

en: convert a domain name or UUID to domain id
bg: конвертиране на име или UUID на домейн до id

en: convert a domain name or id to domain UUID
bg: конвертиране на име или id на домейн до UUID

en: convert a network UUID to network name
bg: конвертиране на UUID на мрежа до име на мрежа

en: convert a network name to network UUID
bg: конвертиране на име на мрежа до UUID

en: could not connect to Xen Store
bg: не може да се осъществи връзка с Xen хранилище

en: could not connect to Xen Store %s
bg: не може да се осъществи връзка с Xen хранилище %s

en: could not use Xen hypervisor entry
bg: не може да се ползва елемент от Xen хипервайзора

en: could not use Xen hypervisor entry %s
bg: не може да се ползва елемент %s от Xen хипервайзора

en: crashed
bg: аварирал

en: create a domain from an XML file
bg: създаване на домейн от XML файл

en: create a network from an XML file
bg: създаване на мрежа от XML файл

en: define (but don't start) a domain from an XML file
bg: дефиниране (но не и стартиране) на домейн от XML файл

en: detach device from an XML file
bg: откачане на устройство от XML файл

en: detach disk device
bg: разкачане на дисковото устройство

en: detach network interface
bg: разкачане на мрежов интерфейс

en: disable autostarting
bg: деактивиране на автостартирането

en: domain %s exists already
bg: домейна %s вече съществува

en: domain id or name
bg: id или име на домейн

en: domain id or uuid
bg: id или uuid на домейн

en: domain information
bg: информация за домейн

en: domain information in XML
bg: информация за домейн в XML

en: domain information incomplete, missing domid
bg: информацията за домейна е непълна, липсва domid

en: domain information incomplete, missing kernel & bootloader
bg: информацията за домейна е непълна, липсва ядро и програма за начално зареждане

en: domain information incomplete, missing name
bg: информацията за домейна е непълна, липсва име

en: domain information incomplete, missing uuid
bg: информацията за домейна е непълна, липсва uuid

en: domain information incomplete, vbd has no dev
bg: информацията за домейна е непълна, vbd няма dev

en: domain information incomplete, vbd has no src
bg: информацията за домейна е непълна, vbd няма src

en: domain information incorrect domid not numeric
bg: информацията за домейна е невярна, domid не е число

en: domain name or uuid
bg: име на домейн или uuid

en: domain name, id or uuid
bg: име на домейн, id или uuid

en: domain state
bg: състояние на домейна

en: driver of disk device
bg: драйвер на дисковото устройство

en: dump the core of a domain to a file for analysis
bg: запис ядрото на домейн във файл за анализ

en: error
bg: грешка

en: error:
bg: грешка:

en: expected syntax: --%s <%s>
bg: очакван синтаксис: --%s <%s>

en: expecting a name
bg: очаква се име

en: expecting a separator
bg: очаква се разделител

en: expecting a separator in list
bg: очаква се разделител в списъка

en: expecting a value
bg: очаква се стойност

en: expecting an assignment
bg: очаква се присвояване

en: failed to connect to Xen Store
bg: неуспешно свързване към xen хранилище

en: failed to connect to the hypervisor
bg: неуспех при свързване с хипервайзора

en: failed to get URI
bg: неуспешно получаване на УРИ

en: failed to get capabilities
bg: неуспешно получаване на възможностите

en: failed to get domain '%s'
bg: неуспешно получаване на домейн '%s'

en: failed to get domain UUID
bg: неуспешно получаване на UUID на домейна

en: failed to get hostname
bg: неуспешно получаване на името на машината

en: failed to get hypervisor type
bg: неуспешно получаване типа на хипервайзора

en: failed to get network '%s'
bg: неуспешно получаване на мрежа '%s'

en: failed to get network UUID
bg: неуспешно получаване на UUID на мрежата

en: failed to get node information
bg: неуспешно получаване на информация за възела

en: failed to get the hypervisor version
bg: неуспешно получаване на версията на хипервайзора

en: failed to get the library version
bg: неуспешно получаване версията на библиотеката

en: failed to mark network %s as autostarted
bg: Неуспешно маркиране на мрежата %s като авто-стартирана

en: failed to open %s for reading
bg: грешка при отваряне на конфигурационен файл %s за четене

en: failed to open configuration file for reading
bg: грешка при отваряне на конфигурационния файл за четене

en: failed to open file
bg: неуспешно отваряне на файл

en: failed to open the log file. check the log file path
bg: неуспех при отваряне на дневника. проверете пътя на файла

en: failed to parse Xend domain information
bg: неуспешен разбор на информацията за Xend домейн

en: failed to parse configuration file
bg: грешка при разбор на конфигурационния файл

en: failed to parse configuration file %s
bg: грешка при разбор на конфигурационния файл %s

en: failed to read configuration file
bg: грешка при четене на конфигурационния файл

en: failed to read configuration file %s
bg: грешка при четене на конфигурационния файл %s

en: failed to read from Xen Daemon
bg: неуспешно четене от xen демона

en: failed to save content
bg: неуспешен запис на файл

en: failed to serialize S-Expr
bg: неуспешно сериализиране на S-Expr

en: failed to serialize S-Expr: %s
bg: неуспешно сериализиране на S-Expr: %s

en: failed to unmark network %s as autostarted
bg: Неуспешно размаркиране на мрежата %s като авто-стартирана

en: failed to write configuration file
bg: грешка при запис на конфигурационния файл

en: failed to write configuration file: %s
bg: грешка при запис на конфигурационния файл: %s

en: failed to write the log file
bg: неуспех при запис в дневника

en: file containing an XML domain description
bg: съдържащ XML описание на домейн файл

en: file containing an XML network description
bg: файл, съдържащ XML описание на мрежата

en: get device block stats for a domain
bg: извличане състоянието на блоковете на устройство за домейн

en: get network interface stats for a domain
bg: извличане състоянието на мрежов интерфейс за домейн

en: getting time of day
bg: вземане на времето

en: got unknown HTTP error code %d
bg: получен бе непознат HTTP код на грешка %d

en: gracefully shutdown a domain
bg: внимателно изключване на домейн

en: hypervisor connection URI
bg: УРИ за връзка с хипервайзора

en: in shutdown
bg: изключва се

en: inactive
bg: неактивност

en: interface device
bg: интерфейсно устройство

en: internal error
bg: вътрешна грешка

en: invalid connection pointer in
bg: невалиден указател за връзка в

en: invalid connection pointer in %s
bg: невалиден указател за връзка в %s

en: invalid domain pointer in
bg: невалиден указател за домейн в

en: invalid domain pointer in %s
bg: невалиден указател за домейн в %s

en: invalid network pointer in
bg: невалиден мрежов указател за връзка в

en: invalid network pointer in %s
bg: невалиден мрежов указател за връзка в %s

en: library call %s failed, possibly not supported
bg: неуспешно извикване на библиотечната функция %s, може би не се поддържа

en: library call failed, possibly not supported
bg: неуспешно извикване на библиотечна функция, може би не се поддържа

en: list domains
bg: показване на домейните

en: list inactive & active domains
bg: списък на активни и неактивни домейни

en: list inactive & active networks
bg: списък на активни и неактивни мрежи

en: list inactive domains
bg: показване на неактивните домейни

en: list inactive networks
bg: показване на неактивните мрежи

en: list networks
bg: списък с мрежите

en: live migration
bg: мигриране по време на работа

en: migrate domain to another host
bg: мигриране на домейна на друга машина

en: migration URI, usually can be omitted
bg: УРИ на миграция, обикновено може да се пропусне

en: missing "
bg: липсва "

en: missing devices information
bg: липсва информация за устройство

en: missing devices information for %s
bg: липсва информация за устройство за %s

en: missing kernel information
bg: липсва информация за ядрото

en: missing operating system information
bg: липсва информация за операционна система

en: missing operating system information for %s
bg: липсва информация за операционна система за %s

en: missing root device information
bg: липсва информация за главното устройство

en: missing root device information in %s
bg: липсва информация за главното устройство в %s

en: missing source information for device
bg: липсва информация за източника на устройство

en: missing source information for device %s
bg: липсва информация за източника на устройство %s

en: missing target information for device
bg: липсва информация за целта на устройство

en: missing target information for device %s
bg: липсва информация за целта на устройство %s

en: mode of device reading and writing
bg: режим на четене и запис на устройството

en: name of the inactive domain
bg: име на неактивния домейн

en: network %s exists already
bg: мрежата %s вече съществува

en: network information in XML
bg: информация за мрежа в XML

en: network interface type
bg: тип на интерфейса на мрежата

en: network name
bg: име на мрежа

en: network name or uuid
bg: име на мрежата или uuid

en: network uuid
bg: uuid на мрежа

en: no autostart
bg: без автостартиране

en: no limit
bg: без лимит

en: no state
bg: без състояние

en: no valid connection
bg: няма валидна връзка

en: node information
bg: информация за възела

en: number
bg: число

en: number of virtual CPUs
bg: брой виртуални ЦП

en: offline
bg: изключен

en: operation failed
bg: грешка при операцията

en: operation failed: %s
bg: грешка при операция: %s

en: operation forbidden for read only access
bg: операцията е забранена при достъп само за четене

en: out of memory
bg: свърши паметта

en: parser error
bg: грешка при разбора

en: paused
bg: в пауза

en: print help
bg: печат на помощ

en: print the hypervisor canonical URI
bg: извеждане каноничния УРИ на хипервайзора

en: print the hypervisor hostname
bg: извеждане името на машината на хипервайзора

en: quit this interactive terminal
bg: изход от този интерактивен терминал

en: read-only connection
bg: връзка само за четене

en: reboot a domain
bg: рестартиране на домейн

en: restore a domain from a saved state in a file
bg: възстановяване на домейн към запазено във файл състояние

en: resume a domain
bg: събуждане на домейн

en: running
bg: работи

en: save a domain state to a file
bg: запис състоянието на домейн във файл

en: script used to bridge network interface
bg: скрипт, който се ползва за закачане на мрежовия интерфейс в мост

en: show version
bg: показване на версия

en: show/set scheduler parameters
bg: преглед/задаване параметрте на разпределителя

en: shut off
bg: спиране

en: source of disk device
bg: източник на дисковото устройство

en: source of network interface
bg: източник на мрежовия интерфейс

en: start a (previously defined) inactive domain
bg: стартиране на (предварително дефиниран) неактивен домейн

en: start a (previously defined) inactive network
bg: стартиране на (предварително дефинирана) неактивена мрежа

en: string
bg: низ

en: subdriver of disk device
bg: поддрайвер на дисковото устройство

en: suspend a domain
bg: приспиване на домейн

en: system call error
bg: грешка в системно извикване

en: target device type
bg: тип на целевото устройство

en: target network name
bg: име на целевата мрежа

en: target of disk device
bg: цел на дисковото устройство

en: testOpen: supply a path or use test:///default
bg: testOpen: задайте път или ползвайте test:///default

en: the state to restore
bg: състояние за възстановяване

en: this domain exists already
bg: този домейн вече съществува

en: this network exists already
bg: тази мрежа вече съществува

en: too many drivers registered
bg: регистрирани са твърде много устройства

en: too many drivers registered in %s
bg: регистрирани са твърде много устройства в %s

en: tty console
bg: tty конзола

en: unexpected data '%s'
bg: неочаквани данни '%s'

en: unknown OS type
bg: непознат тип ОС

en: unknown OS type %s
bg: непознат тип ОС %s

en: unknown command: '%s'
bg: непозната команда: '%s'

en: unknown host
bg: непозната машина

en: unknown host %s
bg: непозната машина %s

en: unsupported option '-%c'. See --help.
bg: неподдържана опция '-%c'. Вижте --help.

en: unterminated number
bg: незавършено число

en: unterminated string
bg: незавършен низ

en: vcpu number
bg: номер на ВЦП

en: vnc display
bg: vnc дисплей

en: warning
bg: предупреждение

en: weight for XEN_CREDIT
bg: тегло за XEN_CREDIT

en: where to dump the core
bg: къде да се запише ядрото

en: where to save the data
bg: къде да се запишат данните
